REALIZACJE

SCHODY

Schody dzielimy na :

Zewnętrzne – narażone są na działanie wody i niskich temperatur. Przy zewnętrznych schodach najczęściej stosowanym materiałem jest granit lub piaskowiec. Przy schodach zewnętrznych trzeba pamiętać aby powierzchnia nie była polerowana (po opadach jest bardzo śliska i niebezpieczna). Na schody zewnętrzne używa się kamienia o powierzchni płomieniowanej lub groszkowanej. Istnieje również zabezpieczenie w postaci pasów antypoślizgowych.

Wewnętrzne – gdzie nie ma bezpośredniego wpływu czynników atmosferycznych i z powodzeniem można stosować wszelkiego rodzaju materiały kamienne od granitowych przez marmurowe, piaskowcowe, z trawertynu. W przypadku schodów wewnętrznych można użyć każdy materiał kamienny.

BLATY

Blaty kamienne zyskują coraz większą popularność. Jest to bez wątpienia spowodowane ich trwałością, jakością, niepowtarzalnością i dużą gamą kolorystyczną.

Na blaty kuchenne czy blaty łazienkowe proponujemy najtrwalszy materiał którym jest granit. Spełnia on najwyższe wymagania jakościowe spośród wszystkich dostępnych materiałów używanych do produkcji blatów. Blaty granitowe są często stosowane w obiektach użyteczności publicznej: urzędy, banki, restauracje, biura, stacje paliw.

Charakteryzują się dużą odpornością na :

– ścieranie
– bardzo wysoką temperaturę (bez obaw można położyć na takim blacie gorące naczynie)
– zarysowania i uderzenia-
– zaplamienia

W miejscach mniej narażonych na uszkodzenia z powodzeniem można również stosować blaty marmurowe. Trzeba jednak pamiętać przy marmurze o konieczności impregnacji.

Dodatkowym atutem blatów granitowych jak i marmurowych jest ich naturalne pochodzenie. Nie zawierają niepożądanych związków chemicznych, które niejednokrotnie mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Wszystkie nasze produkty posiadają poler najwyższej jakości. Są idealnie gładkie i błyszczące.

Oferujemy nowoczesne i klasyczne wzory blatów o różnych wykończeniach.

PARAPETY

W przypadku parapetów wewnętrznych – materiał z jakiego zostaną wykonane w zasadzie nie wpływa na ich trwałość. Wewnątrz budynku nie mamy wpływu czynników atmosferycznych takich jak opady czy zamróz więc wybór materiału zostawiamy Państwu.

Przy parapetach zewnętrznych – raczej odradzamy zastosowania parapetów marmurowych ze względu na ich podatność na wpływ wody i niskich temperatur. Wszystkie inne materiały kamienne mogą być z powodzeniem stosowane na zewnątrz bez obawy, że zostaną zniszczone.

Przykładowe obróbki krawędzi, które wykonujemy

Comments are closed.